مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3835     

بی مهری به مهندسین ناظر دام و صنعت دامپروی مازندران

علی رغم اینکه کارشناسان ناظر بخش دام سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران که از سال 86 به عنوان ناظر بر اساس آزمون و مصاحبه توسط سازمان جهاد کشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی انتخاب گردیدند,هنوز وضعیت شغلی مشخصی ندارند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ آذر ساعت 08:21

 کارشناسان ناظر بخش دام که با سازمان جهاد کشاورزی فعالیت و همکاری داشته و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر  جذب نیرو در رابطه با تامین و نظارت بر محصولات راهبردی (شیر، گوشت، تخم مرغ) مشمول استخدام در وزارت جهاد کشاورزی می باشند.

سایت نگاه نیوز اعلام می دارد: ولی اخیراُ با اقدامات ناعادلانه توسط سازمان جهاد کشاورزی که نشان از اقدامات غیر متعارف سازمان جهادکشاورزی مبنی بر جذب کارشناسان زراعت و حفظ نباتات به جای کارشناسان علوم دامی مواجه شده و با توجه به اینکه قریب 45% تولید ناخالص بخش کشاورزی استان مربوط به تولیدات دام و طیور می باشد و ضرورت حضور متخصصین مرتبط در این بخش بر کسی پوشیده نیست ولی با اقدامات ناثوابی که در حال شکل گیری است موید تضیع حقوق مسلم این ناظرین(حدود 90نفر) از کارشناسان بخش دام می باشد که ایشان از استاندار محترم، معاونت محترم برنامه ریزی و نیروی انسانی رئیس جمهور، سازمان بازرسی کل کشور و ریاست مجمع نمایندگان استان مازندران و شمال کشور خواستار استحقاق حقوق کارشناسان بخش دام می باشند.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بی مهری به مهندسین ناظر دام و صنعت دامپروی مازندران ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: