مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4028     

نشست بررسی اصلاحیه قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی درتبریز

موج
نشست هم اندیشی بررسی خلاء های قانونی بخش کشاورزی و اصلاحیه قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با حضور نایب رئیس کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ارشد آذربایجان شرقی و صاحبنظران بخش کشاورزی در سالن اجتماعات مجتمع شهید کسایی تبریز برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۴ دي ساعت 16:59

 شهرام شفیعی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در این جلسه با بیان این که سازمان نظام مهندسی به عنوان بزرگ ترین مجموعه سازمانی تخصصی غیردولتی در بخش کشاورزی می تواند نقش موثری در کوچک سازی دولت ایفا نماید خواستار اجرای کامل اصل 44 قانون اساسی در خصوص واگذاری تصدی گری ها به سازمان نظام مهندسی کشاورزی شد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادكشاورزی استان وی افزود: باورود فارغ التحصیلان بخش کشاورزی به عرصه تولید، امکان رقابت در بازارهای جهانی در عرضه محصولات کشاورزی فراهم خواهد شد. 
شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرایی نشدن کامل موادی از قانون افزایش بهره وری افزود: با وجود گذشت چندین سال از تصویب قانون افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی، هنوز در پاره ای از مواد آن دستورالعمل های اجرایی تهیه نشده و اقدام عملیاتی برای اجرایی شدن این قوانین به صورت کامل صورت نگرفته است.
وی با تاکید بر سهم قابل توجه قانون افزایش بهره وری در توسعه بخش کشاورزی گفت: قانون فوق یکی از قوانین بسیارخوب در بهبود وضعیت کشاورزی کشور می باشد و اگر این قانون بصورت کامل اجرایی شود یقیناً شاهد افزایش تولید در این بخش خواهیم بود. 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در پایان ضمن تشکر از مهندس نوری به عنوان رئیس کمیته اصلاح قانون نظام مهندسی خواستار تغییر نوبت اصلاحیه قانون فوق در صحن علنی مجلس شد و افزود: در صورت تصویب جایگاه سازمان نظام مهندسی در عرصه تولید بهبود خواهد یافت. 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: