مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2130     
با توجه به مشکلات حاشیه بازار محصولات کشاورزی؛

نقش اتحادیه های کشاورزی در کشور چیست؟

دبیر اجرایی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران گفت: وقتی در بخش کشاورزی، وارد کننده، تشکل داشته باشد ، دیگر کسی به تولید توجه نمی کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي ساعت 12:55

 مهندس احمد ناجی زواره دبیر اجرائی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: محور بحث صاحبنظران و کارشناسان بخش کشاورزی، ساماندهی حرکت های موازی است.

وی ادامه داد: ما در بخش کشاورزی، تشکل های مختلف هم نامی داریم که هدفشان یکی است اما مسیر و برنامه های متفاوتی را دنبال می کنند.
ناجی با اشاره به حضور انواع و اقسام اتحادیه و تشکل خصوصی در کشور، اظهار داشت: در کشور به جز وزارت جهاد کشاورزی، خانه کشاورز، اتحادیه های سراسری، نظام مهندسی کشاورزی و انواع و اقسام تشکل های وارد کنند، تولید کننده و صادر کننده محصولات کشاورزی وجود دارد و هر کدام نیز ساز خود را می زنند.
وی افزود: سوال من از مسئولان این است که مگر می شود در کشوری که در تولید مواد پروتئینی حرف برای گفتن دارد، انحادیه واردکنندگان فرآورده های پروتئینی وجود داشته باشد؟ مگر می شود که وارد کننده تشکل داشته باشد؟
دبیر اجرائی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران تاکید کرد: وقتی در بخش کشاورزی وارد کننده که تشکل داشته باشد مطمئنا به دنبال سهم خود از واردات خواهد بود و دیگر کسی به تولید توجه نمی کند.
وی با اشاره به نبود اشتغال مولد در کشور تصریح کرد: مجلس و دولت باید در قوانین تشکل ها و وظایف آنها یک بازنگری صحیح انجام دهند.
ناجی زواره با اشاره به نرخ 300 الی 400 درصدی حاشیه محصولات کشاورزی گفت: باید از اتحادی های مختلف کشور، خانه کشاورز و صدها تشکل مختلف کشاورزی پرسید که چه نقشی در بازار دارند و چرا جلوی این حاشیه گران را نمی گیرند؟
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانقش , اتحاديه , کشاورزي ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نقش اتحادیه های کشاورزی در کشور چیست؟ ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: