مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4157     

نقل و انتقال دام‌ها بدون مجوز دامپزشکی ممنوع است

فارس
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بافت گفت: نقل و انتقال دام‌ها بدون رعایت ضوابط و اخذ مجوز بهداشتی حمل از دامپزشکی ممنوع است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۰ دي ساعت 12:24

 پویا امجدی با اشاره به ممنوعیت نقل و انتقال دام‌ها بدون رعایت ضوابط و اخذ مجوز بهداشتی حمل اظهار کرد: انتقال دام‌ها تنها با داشتن مجوز حمل از سوی دامپزشکی امکان‌پذیر است و در غیر این صورت دام‌ها توقیف و با متخلفان برابر با مقررات برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شیوع و ابتلا بسیاری از بیماری‌های دامی‌، بیماری‌های نوپدید و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از طریق نقل و انتقال بی‌ضابطه و کشتار غیر‌مجاز دام در خارج از کشتارگاه صورت می‌گیرد.

امجدی عنوان کرد: نقل و انتقال بی‌ضابطه و کشتار غیر‌مجاز دام در خارج از کشتارگاه همچنین سبب وارد کردن خسارت اقتصادی زیادی به صنعت دامپروری کشور می‌شود.

وی از هویت‌دار کردن دام‌های بومی توسط معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پس از تحقق این مهم هرگونه دامی که فاقد هویت باشد و یا در دامداری بدون اخذ مجوزهای لازم نگهداری شود به عنوان دام قاچاق تلقی می‌شود.

امجدی با تاکید بر نقش دامپزشکی در تامین سلامت دام و بهداشت عمومی جامعه از دامداران خواست به منظور جلوگیری از انتشار بیماری‌ها در این زمینه همکاری‌های لازم را با دامپزشکی داشته باشند.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: