مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4189     

13 هزار تن سبوس بین دامداران توزیع شده است

فارس
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از توزیع 13 هزار تن سبوس بین دامداران صنعتی و سنتی استان اردبیل در سال‌جاری خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي ساعت 13:56

 عدیل سروی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی و حوادث غیرمترقبه در بخش کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: ما علاوه بر این 15 درصد تولیدات استان گیلان را که نیاز کمتری به سبوس توزیع شده بین دامداران داشتند وارد استان کرده و علاوه بر سبوس، یک‌هزار تن کنسانتره و جو بین دامداران توزیع شده است.

وی فرهنگ‌سازی، توجه و بها دادن به بیمه محصولات کشاورزی را به همراه فعالیت ستاد تغذیه گیاهان یادآور شد و گفت: ما خط ویژه اعتباری برای توسعه مکانیزاسیون و پرداخت تسیهلات در نظر گرفتیم به طوری که بیش از 2 هزار و 100 میلیارد تومان در این حوزه اعتبار اختصاص یافته که سهم استان 28 میلیارد تومان برای توسعه و تقویت ضریب مکانیزاسیون کشاورزی بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: اردبیل جزو استان‌های پیش‌رو در جذب این اعتبارات بوده که 80 درصد این اعتبارات تاکنون جذب شده که برای خرید ادوات دنباله‌دار و خاک‌ورزی حفاظتی هزینه شده است.

سروی در مورد فعالیت شبکه‌های مراقبت و پوشش 276 هزار هکتاری اراضی پایاب سدها و شبکه‌های اجرایی نیز افزود: ما از محل اعتبارات ماده 10 و 12 اقدام به خرید دستگاه هشداردهنده تگرگ کردیم تا با نصب در باغات مشگین‌شهر در زمان وقوع حوادث هشدارهای لازم داده شود.

این مسئول توسعه سیستم شبکه آبیاری تیپ و معرفی متقاضیان را برای برخورداری از تسهیلات ارزان قیمت در این زمینه بیان کرد و ادامه داد: ما اتاق فکری را در دانشگاه محقق اردبیلی با مشارکت مرکز تحقیقات کشاورزی و آموزش و ترویج فعال کردیم تا در این اتاق فکر نسبت به الگوی کشت و فعالیت ستاد علمی و تخصصی در این زمینه اقدامات پایه‌ای و اساسی انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل کیفیت و کمیت بذر تولیدی را با توجه به شرایط خشکسالی و کم آبی یادآور شد و بیان کرد: ما برای کاشت گندم در مزارع دیم و همچنین آبی در مناطق گرمسیر و سردسیر بذرهای متفاوتی را معرفی کردیم که اغلب آنها مورد آزمایش و توجه و بررسی قرار گرفته است.

سروی توسعه سیستم آبیاری مدرن را با 85 درصد سهم رایگان دولتی و 15 درصد آورده کشاورزان برای گروه‌های مختلف در اشکال تعاونی و فردی یادآور شد و عنوان کرد: تاکنون دو طرح عظیم با 24 میلیارد تومان، پرداخت تسهیلات بلاعوض به تصویب رسیده که با اجرایی شدن زمینه تحول جدی در این بخش فراهم می‌آید.

وی پایش مدیریت عوامل خسارت‌زا، مبارزه بیولوژیکی با آفات و امراض، تقویت و توسعه مراکز علمی و تخصصی، انجام کار فنی در تولید حبوبات و گندم پرمحصول، اصلاحات باغات در یک‌هزار و 70 هکتار و همچنین حمایت از باغداران را تولید نهال‌های مثمر از دیگر فعالیت‌های جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در پایان سخنان خود تولید و توزیع 13 هزار تن سبوس بین دامداران و  یک‌هزار تن کنسانتره و جو را در حمایت از فعالان این بخش یادآور شد و گفت: تولید ذرت علوفه‌ای و سیلوهای حفاظتی مورد توجه و دقت نظر است. - 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسبوس , دامداران , توزیع ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 13 هزار تن سبوس بین دامداران توزیع شده است ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۳ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: