مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6287     

وزیر کار: نخستین سرمایه گذار خارجی در تولید عسل به ایران آمد

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نخستین سرمایه گذار خارجی در بخش تولید عسل پس از اجرای برجام امروز وارد کشور شد و بررسی های خود را در این زمینه آغاز کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ شنبه ۲۳ مرداد ساعت 11:31

«علی ربیعی» عصر امروز در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران افزود: این سرمایه گذار از یک کشور اروپایی آمده است تا پس از مطالعه وضعیت عسل ایران به ارتقای تولید این محصول کمک کند.
وی ادامه داد: عسل ایران مورد توجه جدی جهانیان است ومی تواند فرصت های سرمایه گذاری زیادی ایجاد کند.
ربیعی گفت: عسل ایران هم به عنوان یک ماده خوب خوراکی و هم ماده ای دارویی مورد توجه همه کشورها قرار گرفته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی از راهبردهایی که با کمک جهاد کشاورزی دنبال می شود ایجاد یک نام و نشان تجاری برای عسل تولید ایران برای عرضه در بازارهای جهانی است.
وی از همکاری با فعالان صنعت زنبورداری آرژانتین برای صادرات عسل خبر داد و گفت: عسل با برند ایرانی می تواند جایگاه خوبی در بازارهای جهانی پیدا کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضای تفاهمنامه با وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: زنبورداری از رسته شغل هایی است که در برش استانی و منطقه ای به تصویب شورای عالی اشتغال رسید.
وی اعلام کرد امسال نزدیک به 600 هزار شغل در برش بخشی و منطقه ای در شورای عالی اشتغال پیش بینی شده است و میزان اشتغال ایجاد شده در پنج ماه نخست نشان می دهد بخش های هدف گذاری شده بدرستی انتخاب شده است.

** اختصاص 360 میلیارد ریال اعتبار برای صنعت زنبورداری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اختصاص 60 میلیارد ریال اعتبار برای آغاز فعالیت در زنبورداری در مرحله نخست اشاره کرد و ادامه داد: 300 میلیارد ریال نیز در قالب کمک های فنی برای توسعه زنبورداری و صادرات عسل در نظر گرفته شده است که در یک سال هزینه می شود.
به گفته وی، در مرحله نخست پنج هزار شغل به مجموع شغل ها اضافه می شود.
وی اعلام کرد 75 هزار نفر به طور مستقیم در زنبورداری اشتغال دارند و طرح به طور آزمایشی در آذربایجان شرقی، کردستان، مازندران، اصفهان و دو شهر لرستان آغاز شده؛ زیرا این استان ها کریدور عسل به شمار می روند.
ربیعی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کار مهارت آموزی و ارتقای کیفیت را در این تفاهمنامه دنبال می کند و خود را برای ارایه آموزش، آماده کرده است.

** رشد 6 برابری سهم سرانه ارزش دفترچه بیمه درمان و سلامت روستاییان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم سرانه ارزش دفترچه بیمه درمان و سلامت روستاییان از آغاز دولت یازدهم به 6 برابر افزایش یافته است.
وی افزود: تلاش می شود با اقدام هایی هم از ورشکستگی صندوق بیمه کشاورزان که صندوقی نوپا است جلوگیری شود و هم شمار بیشتری از روستاییان زیر پوشش قرار گیرند.
ربیعی اضافه کرد: قرار است با اتحادیه های تعاونی روستایی رایزنی شود تا آنان به عنوان کارفرما وارد شوند و با کمک سهم دولت بتوان سهم افراد را کاهش داد.
به گزارش ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز تفاهمنامه ای با هدف توسعه کسب و کارها برای اشتغال پایدار به امضا رساندند.
این تفاهمنامه از سوی وزارت تعاون برای ایجاد اشتغال در بخش خدمات مولد طراحی شده است. دیروز نیز چنین تفاهمنامه ای با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضا رسید.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسرمایه گذار خارجی , تولید , عسل ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: