6:43 عصر | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4988     

پایداری صادرات دامی، در گرو رعایت الزام های بهداشتی- قرنطینه ای است

ایرنا
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: پایداری صادرات محصولات دامی در گرو رعایت الزام های بهداشتی- قرنطینه ای است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۱۷ آذر ساعت 11:21

«مهدی خلج» در نشست هماهنگی مسئولان قرنطینه و امنیت زیستی ادارات کل دامپزشکی استان ها گفت: سیاست کلی سازمان دامپزشکی کشور «آزمایشگاه محور و قرنطینه محور» است.
وی ادامه داد: مسئولان قرنطینه و امنیت زیستی، نقطه اتصال با کشورهای صادرکننده و واردکننده دام و فرآورده های دامی به شمار می روند که می توانند شبکه تولید و قابلیت های درونی کشور را به خوبی معرفی کنند.
این مسئول تصریح کرد: اگر صادرات علمی انجام شود دانشگاه بزرگی به وجود خواهد آمد که به ارتقا و رونق در کشورهایی منجر خواهد شد که چرخه تولید را از مرحله بهداشت دام تا کشتارگاه ها و مرکزهای استحصال و فرآوری رصد و ممیزی می کنند.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور بر پرهیز از انجام کارهای شتابزده هشدار داد و افزود: انجام صحیح مقررات و دستورالعمل های قرنطینه و امنیت زیستی با استخراج قانون ها و دستورالعمل ها امکانپذیر است که باید عملی شود.
این نشست با هدف هماهنگی، تبادل نظر و رفع موانع و مشکل های حوزه قرنطینه و امنیت زیستی برگزار شد.
اعمال ضابطه های قرنطینه ای از رکن های برنامه های کنترلی، پیشگیری از بروز عامل های متعدد بیماریزای بومی و خارجی (اگزوتیک) و حفظ سرمایه بزرگ دامی شامل دام، طیور و آبزیان کشور محسوب می شود.
استقرار کشور ما در یکی از پُرخطرترین منطقه های شیوع و بروز بیماری های دامی، این اهمیت را دوچندان می کند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات دامی , بهداشتی , قرنطینه ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: