مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1956     
در چهارمین همایش ملی انجمن هلشتاین ایران

چالش های دامپروری ارگانیک بررسی می شود

ایرنا
چالش های دامپروری ارگانیک در قالب چهارمین همایش ملی هلشتاین با حضور مسوولان جهاد کشاورزی ، دامپزشکی و جمعی از متخصصان و محققان این رشته در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بررسی می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ آذر ساعت 19:10

 محمد رضا سنجابی رییس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به خبرنگار علمی ایرنا گفت: قرار است دراین همایش که از امروز آغاز شده و تا فردا به کار خود ادامه می دهد اطلاعات علمی و عملی کارشناسان و دامپروران افزایش یابد و آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی مورد بررسی قرار گیرد.

 
همایش هلشتاین هر دو سال یکبار برگزار می شود که در آن چالش های پیش روی دامپروری ارگانیک در قالب مباحث علمی مطرح و بررسی می شود.
 
رییس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی اظهار داشت: ژنتیک و اصلاح نژاد ، فیزیولوژی ، تغذیه ، پیشگیری و درمان بیماری ها ، فناوری های نوین و بیوتکنولوژی محورهای اصلی این همایش بود که با تکیه بر سه موضوع به عنوان چالش های دامپروری ارگانیک شامل ˈ دامپروی ارگانیک ˈ ، ˈ توسعه نژادهای دو منظوره شیری و گوشتی ˈ و ˈ چالش ها و مشکلات روز دامپروری ˈ بررسی شد.
 
وی تاکید کرد: زمینه تولید محصولات دامی ارگانیک در کشور بسیار زیاد است که استفاده از این ظرفیت ها نیازمند برنامه ریزی اصولی و حمایت تصمیم سازان است که باید جدی گرفته شود.
 
محصولات ارگانیک به محصولاتی گفته می شود که در تولید آن هیچ گونه سم ، کود و مواد شیمیایی استفاده نشده باشد.
 
به گفته وی 120 مقاله در این همایش ارایه شده است که 70 درصد آن به صورت پوستر و بقیه به صورت شفاهی ارایه می شود.
 
سنجابی افزود: همچنین 4 کارگاه آموزشی با عناوین روش های عمل آوری خوراک و سیلو کردن ذرت ، مدیریت ناباروری های متابولیکی ، مدیریت بیماری های رایج گاوهای شیری و آشنایی با سیستم رکورد گیری شیر و ثبت مشخصات در چهارمین همایش هلشتاین برگزار می شود.
 
در مراسم روز نخست چهارمین همایش ملی هلشتاین محمد صفاری به عنوان گاودار پیشکسوت و موفق معرفی و تقدیر شد .صفاری از گاوداران با سابقه ورامین است که گاوداری خود را با فناوری های نوین اداره می کند که توانست با استفاده از آن نحوه مدیریت جدید ، بهینه سازی تولید ، کاهش ضایعات و افزایش راندمان تولید را داشته باشد.
 
چهارمین همایش ملی هلشتاین با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، انجمن هلشتاین ایران و معاونت تحقیقات ، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی روزهای 27 و 28 آذرماه در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درحال برگزاری است.
 
هلشتاین نوعی نژاد گاو شیری به رنگ سیاه و سفید است که در سال 1339 برای اولین بار وارد کشور شد و در سال 1364 چند گله سالم و معاینه شده از کانادا وارد کشور شد که به عنوان پایه کار اصلاح نژاد بر روی آنها انجام شد و اکنون در کشور به فراوانی وجود دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروری , ارگانیک , همایش ملی , هلشتاین , گاو ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چالش های دامپروری ارگانیک بررسی می شود ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۷ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: