مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3867     

کمترین افزایش بودجه سال 94 برای وزارت جهادکشاورزی

بودجه عمومی کل وزارت جهادکشاورزی در لایحه بودجه سال 94 کل کشور 10861063 میلیارد ریال است که با 9.1 درصد رشد کمترین افزایش بودجه را در بین 18 وزارتخانه داشته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ آذر ساعت 18:52

 براساس لایحه بودجه سال 1394، مجموع اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی و بیش از 21 سازمان تابعه آن بیش از 2595 میلیارد تومان تعیین شده که نسبت به سال جاری حدود 507 میلیارد تومان افزایش دارد. 

 
بودجه پیشنهادی وزارت جهادکشاورزی و زیرمجموعه های آن در سال آینده دو هزار و 595 میلیارد و 865 میلیون و 700 هزار تومان در نظر گرفته شده که نسبت به بودجه سال جاری از افزایش 9.1 درصدی برخوردار شده است. 
 
بخشی از اعتبار پیش بینی شده مربوط به اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت جهادکشاورزی و بخش دیگری از اعتبارات این بخش شامل تسهیلات تخصیصی برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، ذرت، دانه روغنی، چای و غیره در دیگر بند ها و تبصره های لایحه بودجه سال 1394 است. 
 
به گزارش ایرنا, وزارت جهادکشاورزی برای سال آینده بودجه ای بالغ بر 1086 میلیارد تومان برای ستاد مرکزی خود و برخی از سازمان های زیرمجموعه اش مانند سازمان امور عشایری، موسسه پژوهش های برنامه ریزی و اقتصاد کشاورزی، سازمان حفظ نباتات کشور، سازمان چای کشور، سازمان امور اراضی و غیره در اختیار دارد که نسبت به امسال تنها 71 میلیارد تومان افزایش یافته است. 
 
همچنین بودجه سال آینده سازمان شیلات ایران در ردیفی جداگانه 72 میلیارد و 616 میلیون تومان پیش بینی شده که نسبت به بودجه سال جاری با حدود 11 میلیارد تومان افزایش مواجه شده است. 
 
بودجه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور براساس لایحه بودجه سال آینده، اعتباری بالغ بر 373 میلیارد و 528 میلیون و 800 هزار تومان در اختیار خواهد داشت که این اعتبار نسبت به منابع سال جاری بیش از 142 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. 
 
دولت در لایحه بودجه سال 1394 نیز برای سازمان دامپزشکی کشور بالغ بر 82 میلیارد و 54 میلیون تومان بودجه پیش بینی کرده که این رقم نسبت به بودجه امسال از 18 میلیارد تومان افزایش برخوردار شده است. 
 
البته به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز در سال آینده با بیش از 13 موسسه و پژوهشکده زیرمجموعه اش بودجه ای بالغ بر 637 میلیارد و 87 میلیون تومان اختصاص خواهد یافت که نسبت به بودجه امسال 169 میلیارد تومان رشد خواهد یافت. 
 
همچنین در تبصره 11 بودجه لایحه 94 کل کشور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل مکلف است، با معرفی وزارت جهادکشاورزی تسهیلات لازم را از طریق سامانه خرید گندم برای خرید گندم، جو، ذرت دانه ای داخلی تولید داخل تا سقف 14 هزار میلیارد تومان از محل منابع داخلی بانک ها قبل از شروع بخش برداشت، در اختیار سازمان تعاون روستایی ایران، کارخانه های آرد و سیلوداران بخش خصوصی و سایر مباشران خرید تضمینی قرار دهد.
 
این در حالیست که برای سال 93 این مبلغ 11 هزار میلیارد تومان بود که نشان می دهد، برای سال آینده 27 درصد رشد برای این بخش در نظر گرفته شده است.
 
همچنین قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال آینده 1155تومان در نظر گرفته شده است.
 
بودجه پیشنهادی وزارت جهادکشاورزی در سال گذشته برابر با 20186727 میلیارد ریال بود که در سال 93 حدود 9948802 میلیارد ریال تصویب شده بود. 
 
بنابراین بودجه پیشنهادی سال 94 وزارت جهادکشاورزی با 9.1 درصد رشد کمترین افزایش بودجه در بین 18 وزارتخانه داشته است. 
 
وزارتخانه های بهداشت، ورزش و جوانان به ترتیب با 70.8 و 53.5 درصد افزایش در صدر لیست وزارتخانه هایی قرار دارند که بیشترین افزایش بودجه پیشنهادی را داشته اند. 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کمترین افزایش بودجه سال 94 برای وزارت جهادکشاورزی ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۶ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: