مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1282     

ذبح بیش از 10 میلیون راس دام در سال گذشته

مهر
مرکز آمار ایران چکیده آمار کشتار دام کشتارگاه های کشور در سال گذشته را منتشر کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور ساعت 14:12

 چکیده آمار کشتار دام کشتارگاه های کشور در سال 91 نشان میدهد: وزن گوشت قرمز تولیدی انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های کشور در سال 91 در مجموع 416 هزار تن گزارش شده است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.


سهم گوشت گاو و گوساله با 248 هزار تن وزن لاشه حدود 60 درصد، گوسفند و بره با 126 هزار تن حدود 30 درصد، بز و بزغاله با 32 هزار تن حدود 8 درصد، و سایر انواع دام ها با 10 هزار تن حدود 2 درصد از کل لاشه قابل مصرف بوده است.

با اجرای این آمارگیری، هرساله میزان کشتار انواع دام سبک و سنگین در کشتارگاه های رسمی کشور توسط  مرکز آمار ایران اعلام می شود. این آمارگیری از سال 1347 هرساله توسط مرکز آمار ایران اجرا و نتایج آن منتشر می شود. براساس خلاصه نتایج این آمارگیری در سال گذشته تعداد 399 کشتارگاه رسمی در سراسر کشور فعالیت داشته اند که حاصل فعالیت آن ها ذبح 10 میلیون و 392 هزار راس بوده است.

گفتنی است؛ تولید گوشت در کشتارگاه های کشور تنها بخشی از تولید گوشت قرمز را شامل می شود و بخش مهم دیگر کشتارها، خارج از کشتارگاه های رسمی انجام می گیرد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرکز آمار , کشتار دام , کشتارگاه , گوشت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ذبح بیش از 10 میلیون راس دام در سال گذشته ۱۳۹۲ يکشنبه ۳۱ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: