پایگاه خبری دامنا

با توجه به مشکلات حاشیه بازار محصولات کشاورزی؛
نقش اتحادیه های کشاورزی در کشور چیست؟

دبیر اجرایی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران گفت: وقتی در بخش کشاورزی، وارد کننده، تشکل داشته باشد ، دیگر کسی به تولید توجه نمی کند.

 مهندس احمد ناجی زواره دبیر اجرائی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: محور بحث صاحبنظران و کارشناسان بخش کشاورزی، ساماندهی حرکت های موازی است.

وی ادامه داد: ما در بخش کشاورزی، تشکل های مختلف هم نامی داریم که هدفشان یکی است اما مسیر و برنامه های متفاوتی را دنبال می کنند.
ناجی با اشاره به حضور انواع و اقسام اتحادیه و تشکل خصوصی در کشور، اظهار داشت: در کشور به جز وزارت جهاد کشاورزی، خانه کشاورز، اتحادیه های سراسری، نظام مهندسی کشاورزی و انواع و اقسام تشکل های وارد کنند، تولید کننده و صادر کننده محصولات کشاورزی وجود دارد و هر کدام نیز ساز خود را می زنند.
وی افزود: سوال من از مسئولان این است که مگر می شود در کشوری که در تولید مواد پروتئینی حرف برای گفتن دارد، انحادیه واردکنندگان فرآورده های پروتئینی وجود داشته باشد؟ مگر می شود که وارد کننده تشکل داشته باشد؟
دبیر اجرائی جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران تاکید کرد: وقتی در بخش کشاورزی وارد کننده که تشکل داشته باشد مطمئنا به دنبال سهم خود از واردات خواهد بود و دیگر کسی به تولید توجه نمی کند.
وی با اشاره به نبود اشتغال مولد در کشور تصریح کرد: مجلس و دولت باید در قوانین تشکل ها و وظایف آنها یک بازنگری صحیح انجام دهند.
ناجی زواره با اشاره به نرخ 300 الی 400 درصدی حاشیه محصولات کشاورزی گفت: باید از اتحادی های مختلف کشور، خانه کشاورز و صدها تشکل مختلف کشاورزی پرسید که چه نقشی در بازار دارند و چرا جلوی این حاشیه گران را نمی گیرند؟
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي
کدخبر:2130منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۲ بيست و سوم ديلینک خبر: http://www.www.damna.ir/Pages/News-2130.aspx